Dłuższa podróż może wymagać posiadania lepszego auta i w takim przypadku może pojawić się problem, jeżeli kierowca nie dysponuje sprawnym pojazdem.

Najlepiej więc zastanowić się wtedy nad coraz popularniejszym rozwiązaniem, czyli wypożyczeniem auta z firmy, która takie rzeczy wynajmuje na co dzień. Dzięki temu można obniżyć koszty posiadania samochodu, a dodatkowo nie trzeba się martwić żadnymi dodatkowymi sprawami, jak chociażby ubezpieczenie czy inne tego typu rzeczy. Na pierwszy rzut oka ta oferta może się wydawać niezbyt atrakcyjna, jednak jeśli uwzględni się wspomniany brak dodatkowych opłat oraz duży komfort, sytuacja zaczyna wyglądać inaczej. W końcu nie od dzisiaj wynajem aut osobowych wybierany jest każdego dnia przez wielu kierowców. W Polsce wypożyczalnie zyskują na popularności dopiero od kilku lat, ale w innych krajach korzysta się z tego już od dłuższego czasu. Opinie zadowolonych kierowców mówią zatem same za siebie i zamiast zastanawiać się nad tym czy warto zamówić auto z wypożyczalni, najlepiej jest udać się tam osobiście i samemu obejrzeć dostępne pojazdy.

Najczęściej w takich przypadkach klienci mogą znaleźć w jednym miejscu wszystkie rodzaje samochodów, jakie tylko mogłyby im się okazać potrzebne, jednak czasami jest tak, że w danym momencie któreś z aut zostało wypożyczone i wtedy albo trzeba poczekać, albo też można udać się do konkurencji. Wiele wypożyczalni udostępnia wszystkie tego typu informacje przez internet, co znacznie ułatwia sprawę i pozwala wszystko załatwić drogą elektroniczną. W razie ewentualnych problemów z wynajęciem busa z kierowcą można też wybrać kontakt telefoniczny, a wtedy wszystko ustali się z pracownikiem wypożyczalni. Firmy, które regularnie zlecają taki wynajem aut mogą uzyskać jeszcze atrakcyjniejsze ceny niż osoby prywatne, które z auta korzystają tylko raz na jakiś czas.