Czasem mamy problem ze zrozumieniem samych siebie, bo nasze zachowanie jest irracjonalne i niepoparte żadnymi argumentami. Jeśli zauważamy, że zachowujemy się dziwnie i inaczej niż do tej pory, a nie wiemy czym to jest spowodowane, musimy udać się do specjalisty. Okazuje się, że różne nieprzyjemne sytuacje życiowe, kontakty z innymi ludźmi czy złe wspomnienia zostawiają widoczny ślad na naszej psychice. Ale ten ślad czasem nie jest widoczny gołym okiem. Możemy sobie nawet nie zdawać sprawy z jego istnienia, a on — będzie ciągle wpływał na nasze zachowanie i samopoczucie.
Jeśli więc mamy jakiś problem natury psychologicznej, możemy udać się do psychologa, który pomoże nam w rozwiązaniu problemu i sprawi, że zaczniemy zachowywać się normalnie. Taka wizyta to żaden wstyd. Owszem, musimy przełamać się i opowiedzieć o wszystkim zupełnie obcej osobie. To na pewno nie jest łatwe, ponieważ nie lubimy mówić o swoich dolegliwościach i wadach. Ale w gabinecie psychologicznym możemy liczyć na wyrozumiałość i przyjemną atmosferę, która sprawi, że wyrzucimy z siebie to, co leży nam na sercu i już wtedy poczujemy ulgę, ponieważ emocje tłumione w sobie przez długi czas nie sprzyjają normalnemu funkcjonowaniu.
Psycholog pomoże nam pozbyć się lęków i fobii, przezwyciężyć trudny moment w życiu, który sprawia, że nie chcemy rano wstawać z łóżka. Udzieli nam odpowiedniego wsparcia, dzięki czemu nasze życie po skończonej psychoterapii będzie zupełnie inne. Można powiedzieć, że psycholog zmieni nas na nowych, lepszych ludzi.
Sytuacja wygląda podobnie, jeśli zauważamy niepokojące zachowania u naszych dzieci. Nie możemy lekceważyć zachowań takich jak: agresja, długotrwały smutek czy trudności w nawiązywaniu kontaktu z rówieśnikami. Są to zachowania, które z pewnością mają swoje podłoże w sferze psychologicznej, dlatego jak najszybciej musimy je wyeliminować, aby dziecko mogło normalnie żyć. Oczywiście, najczęściej sami nie jesteśmy w stanie rozwiązać takiego problemu, ponieważ się na tym nie znamy. Tutaj koniecznie musimy zwrócić się o pomoc do profesjonalnego psychologa, który dostosuje psychoterapię do wieku i zainteresowań dziecka. Może ona wyglądać jak zajęcia teatralne lub malarskie. Dziecko będzie się świetnie bawiło, a przy okazji poznamy podłoże jego nienaturalnych zachowań i pozbędziemy się ich raz na zawsze.
Jeśli więc w naszej rodzinie jest ktoś, kto potrzebuje specjalistycznego wsparcia psychologa, zgłośmy się na wizytę u psychologa w Piasecznie, gdzie możemy liczyć na profesjonalne podejście i indywidualny stosunek do każdego z pacjentów. Psychoterapeuci gwarantują miłą atmosferę podczas terapii, a co najważniejsze — jej skuteczność.

Psycholog w Piasecznie http://www.psychoterapia-nowawola.pl/