Moda ciągle się zmienia. To, co było na topie w poprzednim sezonie wydaje się być przestarzałe już po upływie zaledwie kilku miesięcy. I stajemy wtedy przed trudnym wyborem, bo nie pozostaje nam nic innego niż wymienić połowę swojej garderoby na nową, albo nie zwracać kompletnie uwagi na najnowsze trendy.
Jest na szczęście jeszcze jedno, i wydawałoby się, że najrozsądniejsze rozwiązanie. Otóż, możemy decydować się wyłącznie na klasyczne kroje strojów, ponieważ te zawsze są aktualne i właściwie nigdy nie wychodzą z mody, a co za tym idzie — mogą nam służyć przez kilka lat.
Wśród takich ponadczasowych kreacji, którym bieg czasu zupełnie nie szkodzi, znajduje się chociażby czarna, dopasowana sukienka, którą przywykliśmy nazywać „małą czarną”. Oczywiście, podobnie mówimy również o mocnej kawie espresso, ale to chyba nie jest przypadek. Bo oprócz podobnego koloru, jest coś jeszcze, co łączy obie rzeczy.
Można przecież powiedzieć, że czarna sukienka jest strojem idealnym właściwie na każdą okazję, ponieważ nie widać na niej żadnych plam. Nawet jeśli zdarzy nam się pochlapać czarną kawą, nie ma powodów do obaw. Nikt tego nie zauważy, a my wcale nie będziemy musiały się przebierać.
I tak podążając za modą czarnej, dopasowanej sukienki, możemy cofnąć się wstecz i sięgnąć po model długiej kreacji, która popularna była szczególnie w początkowych latach, kiedy na ogół wszystkie kobiety ukrywały wdzięki swojego ciała właśnie pod długimi sukienkami.
Ze względu na konserwatywną obyczajowość większość z nich nie wybierała jednak dobrze dopasowanych krojów, ale te z lekko rozszerzanych dołem. Dopasowane sukienki rezerwowane były natomiast dla kobiet dużo bardziej rozwiązłych, bo właśnie w nich kobiece ciało wyglądało najbardziej seksownie. Na szczęście do chwili obecnej sporo się zmieniło, a kobiety, które współcześnie noszą takie sukienki wcale nie mają nic wspólnego z kurtyzanami. Teraz jest to propozycja przede wszystkim dla wysokich kobiet, które zawsze lubią wyglądać zjawiskowo i elegancko.
Tajemnicę długiej, czarnej i dopasowanej sukienki można właściwie uznać za niewyjaśnioną, bo zazwyczaj cechuje się ona zupełną prostotą, jest pozbawiona zbędnych ozdobników, a mimo tego przyciąga wzrok wszystkich osób, ponieważ doskonale podkreśla wszystkie atuty i zgrabną figurę kobiety.
Nie zmienia to jednak faktu, że długi fason przeznaczony jest raczej na wieczorowe wyjścia i oficjalne okazje, takie jak Sylwester, studniówka czy wernisaże i bankiety, bo jest strojem dużo bardziej wyrafinowanym niż jej krótsza zamienniczka. Idąc na nocne przyjęcie mamy z resztą prawo poszaleć z wyglądem sukienki, bo nocną porą możemy sobie pozwolić zarówno na większy dekolt, duże rozcięcie czy odsłonięte plecy.
To fakt, że takie wielkie wyjścia zdarzają się dosyć rzadko, dlatego warto również umieścić w swojej szafie coś, co sprawdzi się także na mniej oficjalne okazje. Strój na imprezę ze znajomymi, wesele a nawet do pracy może być przecież klasyczną, czarną, dopasowaną sukienką, która jak nic innego pasuje właściwie na każdą okazję.
Jest kreacją o tyle wygodną, że nie musimy martwić się o odpowiednie dodatki, ponieważ do niej pasuje właściwie wszystko. Większa i mniejsza biżuteria, wykonana ze srebra, złota, czy kolorowych kamieni. Tutaj wszystko zależy od nas.
A co z butami? Oczywiście, najlepsze byłyby szpilki, bo w nich każda kobieta wygląda najlepiej. Ale dla zwolenniczek wygody również się coś znajdzie, a mianowicie — sandały czy baleriny to równie dobre rozwiązanie, a na pewno dużo bardziej komfortowe.
Wydaje się więc, że czarna, dopasowana sukienka to element obowiązkowy, ponadczasowy i uniwersalny w garderobie każdej kobiety, ponieważ bez względu na wiek, rozmiar i kształt figury, każda z nas będzie w niej wyglądała doskonale.
Szczupłe panie, o nienagannej sylwetce podkreślą swoje doskonałe kształty, a te, które mają coś do ukrycia, od raz zobaczą, że czarny kolor jest magiczny, ponieważ optycznie wyszczupla zbyt okrągłe części ciała.
Jeśli zatem z jakiegoś powodu w naszej szafie brakuje jeszcze czarnej, dopasowanej sukienki, pora wybrać się na zakupy i nadrobić zaległości, a satysfakcja będzie gwarantowana, bo nie ma chyba lepszej rzeczy, w której przy niewielkim wysiłku, będziemy wyglądały tak zjawiskowo.

Sklep z sukienkami: http://sklep.cottonclub.pl